Ondřej Toman

Alergie

  Alergie představuje výraznou reakci organismu na alergen, a to jak vnitřní, tak vnější. Jedná se o poruchu centrálního řízení imunitního systému, která je spojena s reakcí dýchacího systému, kůže, střeva i mozku. Počet alergiků v populaci se stále citelně zvyšuje. Má to řadu příčin. Hlavní příčina je dědičnost, za další se považuje životní prostředí. Podnět k rozvoji alergie může být i poporodní trauma dítěte. Pediatři doporučují preventivně začínat při přechodu na umělou výživu hypoalergeními mléky. Je také vhodné, aby se žena detoxikovala ještě před otěhotněním,jelikož v průběhu těhotenství se do plodu mohou dostat toxíny z těla matky. Při prvních náznacích alergických projevů,hlavně vyrážek, nezačínat hned krémy s obsahem kortikoidů, ale začít homeopatií a přírodními produkty. Kortikoidy ponechat na akutní stavy a závažná onemocnění. U alergiků vždy najdeme zátěž cizorodými látkami,kovy a toxíny. Svou rolí k tomu přispívá dnešní uspěchaná doba, stres a nedostatek času k řešení našich emocí. Těmito problémy vznikají mikrobiální ložiska v různých orgánech, které po čase mohou vyústit ke vzniku alergie. Proto je důležité při léčbě alergie zohlednit organismus jako celek, detoxikovat příslušné orgány a současně posilovat imunitu.

Alergeny - látky vyvolávající alergie, patří do přírody a do lidského života. Proto nemůžeme zabránit setkání s nimi, ale můžeme potlačit a zmírnit projevy, to lze i preventivně.  
U alergiků se doporučuje vynechat kravské mléko a pšeničnou bílkovinu gliadin.

Preventivně u alergiků se osvědčila homeopatická léčba, je bezpečná, bez nežádoucích účinků, vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Systematická léčba preventivní - čím dříve začneme užívat před výskytem alergenu,tím vyšší účinost. Při alergii na pyly začneme Pollens 15CH 5 granulí ráno a Poumon histamine 15CH 5 granulí večer. Máme-li alergii na seno bereme Pollen de graminées 15CH 5 granulí ráno a Poumon histamine 15CH večer. Je-li alergie na pyl i na seno,užíváme ráno Pollens i Pollen,v rozmezí pěti minut, a večer Poumon. Další symptomatická léčba v sezóně je již individuální,možno řešit v naší poradně.

V naší ordinaci vám pomůžeme problémy řešit také akupunkturou, diagnostikou jazyka a pulzu nebo přírodními produkty, které jsou i na našem e-shopu. Přírodní produkty na ovlivnění alergie v naší nabídce jsou od firmy Joalis - Alergie,
balíček,který obsahuje LiverDren, RespiDren ,Cranium a MindDren. Tato kombinace působí na celý organizmus. Dále je to jednodruhový přípravek Joalis Analerg a z tibetské medicíny EPAM 11. Při kožních projevech můžete použít naši emulzi Efffi purple.

Vystavil dne 01/03/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl