Ondřej Toman

Březen

BŘEZEN

V březnu máme posilovat žlučník, jak nám radí tradiční čínská medicína. Je to jeden z orgánů, podílejících se na zpracování potravy a metabolismu. Zachycuje žluč, tvořenou játry, kterou pak chemicky upraví. Denně takto zpracuje asi půl litru žluči, která pomáhá trávení tuků, a spolu s trávicími šťávami slinivky a tenkého střeva rozkládá potravu.

Žlučník je velice častým zdrojem bolesti. Ta je buď intenzivní křečovitá, nebo tupá. Vystřeluje z pravého podžebří, zhoršuje se nádechem, v předklonu, nebo tlakem na bolestivé místo. Často nás také tato bolest upozorní na výskyt žlučníkových kamenů – cholelitiázu. Drobné kamínky, většinou z cholesterolu, vycestují ze žlučníku a zaklíní se ve žlučových cestách, což vyvolá bolestivou koliku. Při kolice je vždy nutné lékařské vyšetření.

Projevy onemocnění mohou být:
Říhání, nadýmání, pocení, nevolnost, zvracení a zvýšená teplota.

Příčiny mohou být:
Obezita, kouření, strava s množstvím tuků a málo vlákniny, chronická zácpa a dědičnost.

Prevence:
Snížit spotřebu tuků ve stravě, omezit smažená a silně kořeněná jídla, kouření, alkohol a kávu, zařadit více omega 3,6,9 mastných kyselin, hlídat si váhu a hladinu cholesterolu. Ženy trpící žlučníkovými obtížemi by měly vysadit hormonální antikoncepci, v menopauze hormonální terapii.

Z našich produktů doporučujeme:
Z čínské medicíny „XJH1.9“, „HBC3.9-2209“, z tibetské medicíny „Tobolky na játra a žlučník“, z produktů MUDr. Jonáše „Joalis BiliDren“, balíček Jaro, čaje bylináře Váni „Žlučník+slinivka“, bylináře Grešíka „Žlučníkový čaj“. Tyto čaje obsahují hořčiny, které jsou na jaře pro naše tělo velmi potřebné.

AKCE NA BŘEZEN:
PŘI OBJEDNÁNÍ NĚKTERÉHO Z UVEDENÝCH PRODUKTŮ, ČAJ NA ŽLUČNÍK DLE VAŠEHO VÝBĚRU ZDARMA, PŘI OBJEDNÁNÍ BALÍČKU JARO -  ČAJ A ČÍNSKÁ NÁPLAST ZDARMA.

Vámi vybraný čaj uveďte do poznámky, ne do objednávky.

Hana Horáková
farmaceut a asistentka MUDr. Tomana
www.obchodondrejetomana.cz

Vystavil dne 22/03/2014, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl