Ondřej Toman

Detoxikace

Chceme-li zůstat relativně zdraví a soběstační do vyššího věku,měli bychom se pravidelně
detoxikovat.

Metoda detoxikace - očisty,spočívá v pročištění organizmu a jednotlivých orgánů od toxínů.Toxíny a infekce v lidském těle jsou příčinou všech nemocí.Ty pak spolu oslabí imunitní systém,což vede k poškozování tkání,orgánů a k chronickým nemocem. Vedlejší projevy mohou také být únava,ospalost,nedostatek energie,časté nachlazení, potíže s trávením,zácpa a pálení žáhy.

Toxíny se dostávají do organizmu především špatnou stravou a pitím,drogami,cigaretami, z ovzduší,ze špatného pracovního prostředí,z těla matky do plodu v těhotenství, pohlavním stykem a líbáním,bodnutím hmyzem,parazity,při poranění pokožky,zubními materiály v dutině ústní.Také nedostatek pohybu,hodně stresu,málo odpočinku,strava bez vitamínů a minerálů přispívá k nahromadění škodlivých látek v těle.

Naše tělo vylučuje škodliviny pomocí několika detoxikačních systémů.Patří mezi ně játra, ledviny,plíce,střeva,kůže a lymfatický systém.Přetěžování těchto orgánů se projevuje výše zmíněnými problémy organizmu.Očistná kůra tedy není jen prostředek pro snížení hmotnosti,ale také prevencí před civilizačními chorobami,zvyšuje imunitu a celkovou kondici.

Kromě produktů napomáhajících k detoxikaci,přispívá také pravidelný aktivní pohyb, nejlépe rychlá chůze nebo lehký běh.Povzbudí to krevní oběh,zlepší náladu,posílí kardiovaskulární systém.Při pocení se také odplavují škodliviny z těla. Každý člověk by se měl detoxikovat minimálně 1x ročně,nejvhodnější doba je na jaře. Po zimě je organizmus více zatížený a je potřeba urychlit metabolismus. Délka detoxikace záleží na tom,je-li preventivní nebo na konkrétní problémy.Minimální je měsíční kůra.Po detoxikaci je doporučeno posílit imunitu. V naší ordinaci a poradně lze detoxikaci řešit homeopaticky,čistícími čaji,balíčkem Joalis Jaro a při konkrétních problémech produkty čínské medicíny,ruské a Epamy. Na posílení imunity lze použít balíček Joalis Imunita.

Vystavil dne 24/04/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl