Ondřej Toman

Duben - játra

V tomto měsíci je potřeba pročistit a podpořit játra. Pod vlivem meridiánu jater jsou postranní části trupu,žlučník,slinivka,urogenitální orgány,svaly,šlachy a oči.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy jsou alergie,kožní vyrážky,onemocnění funkce jater, bolesti v okolí pasu,nechutenství,zvracení,bolesti hlavy na vrcholu,bolesti v kříži, potíže s předkláněním a zakláněním trupu,hučení v uších,rozostřené vidění,suchost očí, pocity plnosti v podžebří,zácpy nebo průjmy,poruchy trávení,únava,svalové křeče v průběhu dráhy, onemocnění šlach,kloubů a vaziva.Obličej bývá suchý a má barvu prachu,je snížená odolnost vůči nemocem,vlasy bez lesku,slabé nehty.

Mezi psychické projevy patří agresivita,slabé sebeovládání,nevyrovnané emoce,výbuchy zuřivosti,podrážděnost,tvrdohlavost,vztek na ty,kterým se dobře daří.

Dráha jater probíhá vzestupně směrem nahoru od nehtu palce,přes nárt,vnitřní kotník, postupuje po vnitřní straně lýtka a stehna ke slabinám,přes spodní stranu břicha na stranu pod volná žebra,zde je boční úsek dráhy propojen na žaludek,játra a žlučník.Od jater pokračuje hlavní vetěv přes bránici a podžebří k hrdlu,za hltanem vniká do nosní dutiny a k očním nervům,pak na temeno hlavy.

Šlachosvalový meridián začíná na palci nohy,a stejně jako hlavní dráha pokračuje po lýtku ke stehnu a slabinám,končí spojením s pohlavními orgány.

Meridiánová rozcvička je stejná jako u žlučníku.

Játra v těle jsou velkou laboratoří na čištění krve.Jestliže je zatěžujeme špatnou stravou, nočním jídlem,alkoholem,zatěžujeme je toxíny.Játra pracují v noci,čistí vše,co se v nich nastřádalo.Mají úzký vztah k emocím.

Doporučení - jezte červené a žluté plody ovoce,mořské ryby a hořčiny.Jídelníček doplňte zinkem,jódem a vitamínem A.Vynechejte velkou fyzickou zátěž a cvičení.

Očista jater a žlučníku - důležité je nejdříve mít pročištěná střeva,pak teprve za 3 dny začít čistit játra a žlučník.Po dobu čištění střev je nutná vegetariánská strava,doporučuje se též pití jablečné šťávy. Vlastní očistu je nutné zahájit od 19 do 20 hodin. 2 dcl citronové šťávy smícháme s 2 dcl panenského olivového oleje,uděláme několik úklonů vlevo, na oblast jater přiložíme teplý obklad,a od 19.h pijeme každých 15 minut 3 lžíce směsi oleje a citronové šťávy,řádně smíchané.Obklad ponecháme 2 až 3 hodiny.Vylučování škodlivin probíhá během 24 hodin.Následující týden je potřeba jíst vegetariánskou stravu,první den je vhodná ovesná kaše.

V naší ordinaci a poradně vám nabízíme řešení problémů souvisejících s játry pomocí akupunktury a produktů EPAM 35,Tobolky na játra a žlučník,Joalis LiverDren a LiverHelp, nebo celý balíček zaměřený na játra spolu s emocemi Joalis Jaro, čínské produkty WBO 1.9 a HBC 3.9-2209,Hepatosol a čaje našich uznávaných bylinkářů.

Vystavil dne 20/04/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl