Ondřej Toman

Hrudní páteř a vliv na organismus

Obratle hrudní páteře označujeme Th,a je jich 12.

Th1 - první hrudní obratel ovlivňuje paže od loktů níže, včetně rukou, zápěstí a prsty, jícen a průdušnici. Problémy s tímto obratlem se mohou projevit astmatem, dýchacími obtížemi, dýchavičností, bolestmi předloktí a rukou.

TH2 - ovlivňuje srdce, včetně chlopní a osrdečníku, koronární tepny. Blokády mohou způsobit problémy se srdcem a některé potíže s hrudníkem.

TH3 - ovlivňuje plíce, průdušky, pohrudnici, hrudník a prsa. Posunutí se může časem projevit bronchitidou, zánětem pohrudnice, zápalem plic, městnáním krve a opakovanými virózami.

Th4 - ovlivňuje žlučník a žlučovod. Posunutí se může projevit potížemi se žlučníkem, může souviset i se žloutenkou a pásovým oparem.

Th5 - ovlivňuje játra, solar plexus a krev. Posunutí může souviset s jaterními problémy, horečkami, nízkým tlakem, anémií, poruchami krevního oběhu a artritidou.

Th6 - ovlivňuje žaludek. Posunutí může souviset se žaludečními a zažívacími potížemi, s pálením žáhy a dyspepsií.

Th7 - ovlivňuje pankreas a dvanáctník. Posunutí může souviset s vředy a gastritidou.

Th8 - ovlivňuje slezinu. Posunutí může souviset se sníženou obranyschopností.

Th9 - ovlivňuje nadledvinky. Posunutí může souviset s alergií a kopřivkou.

Th10 - ovlivňuje ledviny. Posunutí může souviset s problémy ledvin, kornatěním tepen, chronickou únavou, nefritidou nebo se zánětem pánvičky ledvinné.

Th11 - ovlivňuje ledviny s močovodem. Posunutí může souviset s kožními potížemi jako je akné, furunkly, ekzémy nebo puchýřemi.

Th12 - ovlivňuje tenké střevo a lymfatický systém. Posunutí může souviset s revmatismem, nadýmáním a některými druhy neplodnosti.

Vystavil dne 20/03/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl