Ondřej Toman

Říjen

Říjen

V tomto měsíci je podle čínské medicíny oslaben žaludek, a orgány sdružené podle dráhy žaludku, což je slezina a slinivka. Dále pod vlivem této dráhy je hlava,  tváře, ústa, zuby, hrdlo, střeva, dolní končetiny, koleno vpředu, poslední dva hrudní obratle Th 11-12 a první bederní L1. 

Pro člověka je dobrá funkce žaludku velmi důležitá, neboť ve spolupráci se slezinou vytváří energii, která je zdrojem životní síly pro celý organismus. Když je dobře fungující žaludek, jsou silné i ostatní orgány. Proto je nesmírně důležité harmonizovat žaludek, jelikož nedostatečnost je příčinou nejrůznějších onemocnění. Žaludek řídí příjem a skladování potravy. Při oslabení jeho funkce dochází nechutenství a nadýmání.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy mohou být:

bolesti žaludku a břicha,

nechutenství,

nadýmání,  

choroby horních cest dýchacích,  

sucho v krku,

poruchy hrtanového svalstva,

koktavost  postižení tváří – obrny,

neuralgie,

potíže se zavíráním a otvíráním víček,                                

škubání v koutcích úst,

afty na rtech chlad v lýtkách,

ochabování svalstva holeně,

neschopnost pokrčit nohy

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy: starostlivost nesnášenlivost přítomnosti lidí a pohled na oheň epileptické záchvaty zlost na sebe a na jiné lidi, útočnost škytavka Doporučení: Pro období říjen – listopad máme akci na balíček firmy Joalis – PODZIM za 1400,-Kč.  Abychom co nejvíce prospěli žaludku a slezině – jíme méně a pijeme více ovocných a zeleninových šťáv. Sladké druhy zeleniny a ovoce chrání žaludek před horkem, protože zvlhčuje a zchlazuje slezinu.

Dále doporučujeme, ať již máte problémy, nebo chcete-li jen posílit energii dráhy žaludku, vybrat si z našeho e-shopu přírodní a vyzkoušené produkty, včetně čajů, dle klasifikace, možnost akupunktury v naší ordinaci. Při nejasnostech kontaktujte naši poradnu. Přejeme hezké podzimní dny.                                                                                                                                                             

Vystavil dne 01/10/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl