Ondřej Toman

Květen - měsíc srdce

Květen - měsíc srdce

Meridiánová dráha srdce probíhá po vnitřní zadní straně ruky,kudy vede i její boční větev a šlachosvalová dráha.Začátek dráhy ruky je v srdci a odtud se rozvětvuje do tří směrů, jedna větev dolů do tenkého střeva,druhá nahoru přes hltan až k očím a třetí jde přes plíce do podpaží,a dále středem ruky na špičku malíčku, kde končí.

Pod vlivem meridiánu srdce je cévní a nervový systém,hrudník,žaludek a horní končetiny po vnitřní straně.

Šlachosvalová dráha srdce začíná na vnitřní straně špičky malíčku u ruky,jde po vnitřní straně předloktí a paže do podpaží,odtud k prsní bradavce,přes hrudník dolů na úroveň žaludečního vchodu, a končí v pupku. K projevům oslabení této dráhy patří spastické bolesti hrudníku,pocit tíhy na hrudi,nebo překážky pod srdcem,táhnoucí se od pupku k srdci.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy meridiánu srdce patří bušení srdce,časté zčervenání tváří, noční pocení,pocení i při slabé námaze,citlivost na chlad a teplo,pocity sucha v hrdle,bolesti na hrudi, a pod žebry.

Psychické projevy této nerovnováhy jsou záchvaty smíchu,duševní neklid,neschopnost empatie,citová labilita,hysterie,neschopnost komunikace,koktavost.

Podle čínské medicíny je srdce sídlo citu,proto veškeré emoce mají na kvalitu srdeční energie velký dopad.

Doporučení - prevencí je hlídat si hladinu cholesterolu a vysoký tlak.Srdce je svalovina, a ta potřebuje jako každý sval ke své práci dostatek výživných látek,hlavně hořčík a dostatek kyslíku. Ostré potraviny povzbuzují krevní oběh - zelená cibule,pažitka,petržel,hřebíček,koriandr. Hořké potraviny zmírní tělesné horko - mořské řasy,chřest.Hořčík je v obilných klíčkách a sóji. V tomto období má mít člověk dostatek pohybu,hlavně v přírodě,a také kontrolu krční a hrudní páteře. Srdce posilujeme sprchou s vlažnou vodou a úsměvným pohledem na svět.

Meridiánová rozcvička srdce. Posaďte se na zem,spojte chodidla ploskami k sobě a přitáhněte je co možná nejblíže k rozkroku. Uchopte se za nárty sepjatýma rukama,lokty do stran,podél bérců,uvolněte se,prověste trup dolů 
k podlaze.Setrvejte v pozici po dobu tří dechů,s každým výdechem se více uvolněte a snažte se klesnout trupem níže,ale jen tolik,kolik můžete.

Z naší nabídky při řešení těchto potíží vám nabízíme kromě akupunktury, bylinné produkty z oblasti čínské, ruské,tibetské medicíny,dále produkty MUdr Jonáše,homeopatii a čaje našich vynikajících bylinkářů. Vše najdete na stránkách našeho e-shopu,řešení nabízíme i diagnostikou pulzu a jazyka v ordinaci MUDr Tomana, nebo dotazem na naši poradnu.

Krásný a pohodový květen.

Vystavil dne 07/05/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl