Ondřej Toman

Meridián ledvin

Podle čínské medicíny jsou v únoru oslabené ledviny,spolu s močovým měchýřem jakožto sdruženým orgánem.

Pod vlivem ledvin se nachází kosti,klouby,páteř,uši,hrdlo,mandle,dolní končetiny,plíce a urogenitální systém. Projevy energetické nerovnováhy jsou porušené funkce ledvin,angíny,astma,dutiny,ušní šelesty a poruchy sluchu,ekzémy,arytmie,únava,osteoporóza,sklony k potratům. Hlavním psychickým projevem nerovnováhy je strach.

Dráha ledvin začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby,kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka,přes zákolení a stehna,proniká páteří, spojuje se s močovým měchýřem a ledvinami,vystupuje nahoru do jater a bránice,dále do plic, podél hrdla na kořen jazyka.Z plic vychází ještě další větev,vede spojnicí do srdce a doprostřed hrudi.

Šlachosvalový meridián je podobný jako u močového měchýře,a poruchy se mohou projevovat bolestmi a křečemi svalstva a šlach v místech dráhy.Typickým příznakem jsou problémy s předkláněním a zakláněním trupu. Ledviny řídí metabolismus vody,podílejí se na zahřívání,řídí tvorbu kostí a vytváření dřeně. Takže ovlivňují kosti a zuby.Ledviny živí také mozek.Spolu s játry ovlivňují vlasy,při šedivění jsou více postižené ledviny,při padání jsou to játra.

Doporučení - pijte dostatek minerální vody s obsahem sodíku.Omezte solení,živočišné bílkoviny,pití kávy.Obohaťte jídelníček ovocem,zeleninou s vyšším obsahem draslíku - banány, pomeranče,meruňky,brambory.

Z naší nabídky pro podporu a problémy v tomto období nabízíme produkty TTW 8.9, WBO 1.9, BCX 9.9, EPAM 24,Tobolky na ledviny,Joalis Deuron,Urino Help,ledvinné čaje bylinkářů Váni, Janči a Grešíka a na vnější podporu emulze Efffi.

Přejeme bezproblémový únor.
Ordinace a poradna MUDr Tomana

Vystavil dne 05/02/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl