Ondřej Toman

Meridián močového měchýře

Tato dráha je nejdelší a nejkomplikovanější,leží na ní 67 akupresurních bodů.Dráha začíná u vnitřního koutku,pokračuje přes zátylek,zde se dělí na dvě souběžné dráhy,které jdou podle páteře až do hýžďové krajiny,kde se opět spojí a pokračují po zadní straně stehna a lýtka k zevnímu okraji nehtového lůžka malíku.

Šlachosvalový meridián močového měchýře souvisí s různými bolestivými stavy,funkčními poruchami svalstva a šlach v místech průběhu dráhy.S jejími poruchami můžeme mít problémy s nepohyblivostí malíčku nohy,bolesti na spodní straně paty,bolestivé stahy v zákolení, potíže se zvedáním paže v rameni.

Močový měchýř a močové cesty,včetně ledvin jsou nejvíce ohroženy právě v lednu a také únoru. Proto doporučuje dávat pozor na prochladnutí,hlavně nohou a zátylku,zvýšit pitný režim minimálně na 7-10 sklenic vody denně,do stravy zařadit vařený celer a petržel.Vhodné je pití brusinkové šťávy,která okyseluje moč a zabraňuje bakteriím se zachytit na sliznici měchýře.K okyselení moči přispívá i vitamín C v přiměřené dávce,což je preventivně 250mg
denně u dospělého člověka.Doplňujeme-li vitamín C ještě jinak v potravě,stačí 100mg,což je i dávka pro děti.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy mohou být bolesti hlavy,šíje,bolesti a ztuhlost páteře,v oblasti zad,pasu a sedacích svalů,časté močení,některé formy artritidy a osteoporózy,šedivění a vypadávání vlasů,poruchy sluchu,astma. Zároveň s tím souvisí i psychické projevy depresivní stavy,neklid,hyperaktivita.

Meridiánová rozcvička močový měchýř - ledviny. Sedněte si a nohy natáhněte rovně před sebe,aby byly u sebe.Předkloňte se,vytáhněte z boků a vložte ruce mezi chodidla malíky nahoru,tzn.hřbety rukou k sobě.Pokud nedosáhnete až na chodidla,přidržte si kotníky nebo bérce,kam dosáhnete.Při výdechu vždy poklesněte mírně dolů,jako by jste se chtěli položit na nohy.2x při výdechu se dívejte mezi chodidla, při posledním třetím dejte hlavu dolů ke kolenům a protáhněte záda a šíji. Dýchejte pomalu,cvičte každý den,zabere to jen chvilku,a budete překvapeni účinkem.

Při nejasnostech či problémech se obraťte na naši ordinaci nebo poradnu. Zároveň vám nabízíme z našeho e-shopu produkty vhodné při uvedených potížích doporučované podle tibetské a čínské medicíny,EPAM 24,EPAM Tobolky na leviny,Joalis Deuron,Urino Help, TTW 8.9,WBO 1.9,BCX 9.9 a urologické čaje uznávaných bylinářů Váni,Janči a Grešíka.

Přejeme krásné zimní dny,
ordinace a poradna MUdr Tomana

Vystavil dne 05/02/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl