Ondřej Toman

Srpen

Srpen

V tomto letním měsíci je oslaben meridián (=dráha životní energie lidského těla) tří zářičů.

Orgán tří zářičů nemá tvar. Symbolizuje horní, střední a dolní část trupu s jejich příslušnými orgány.

Horní zářič oblast hrudníku s plícemi a srdcem. Střední zářič oblast horní části břicha s žaludkem, slezinou a slinivkou. Nakonec dolní zářič oblast dolní části břicha se střevním traktem, ledvinami a močovým měchýřem.

Je shodný s energetickými centry (čakrami) nacházejícími se právě v těchto oblastech. Má vliv na sekreci hormonů z jednotlivých endokrinních žláz, řídí různé formy čchi (=životní energie, proud energie) a slouží jako pasáž pro tok čchi - začíná v ledvině a podporuje čisté tekutiny. Je cestou cirkulace životní energie, cestou transportu a přeměny vody a potravin,řídí energii a cirkulaci vody.

Pod vlivem tohoto meridiánu jsou oči, uši, jazyk, postranní část hrudníku, ramena a lokty.

Projevy energetické nerovnováhy může být :

  • horší sluch, pocity hučení v uších,
  • poruchy termoregulace, oběhové potíže a vyšší tlak,
  • různé bolesti břicha, poruchy zažívání
  • potíže s dýcháním,
  • oslabení imunity,
  • zadržování tekutin v těle,
  • neschopnost používat prsteníček.
  • Psychické projevy - nedostatek vnitřní a vnější vyrovnanosti, přílišná starost o sebe a své blízké.

Doporučení - na udržování správné hladiny tělesného tepla mají největší vliv játra a lymfatický systém. Je vhodné v tomto období zvýšit příjem zinku, vitamínu A, hořčíku, vápníku a jódu.

Posílení meridiánu rozcvičkou - posaďte se na zem do tureckého sedu (se zkříženýma nohama), překřižte také ruce a položte dlaně na kolena. S výdechem se protáhněte dopředu nad nohy a kolena stlačte k zemi, setrvejte na tři nádechy a výdechy, narovnejte se a překřižte nohy i ruce na opačnou stranu a celé zopakujte.

Vhodné produkty najdete v klasifikaci dle vašich potíží v našem e-shopu. Jsou to přírodní a osvědčené produkty, včetně čajů, buď jednotlivě, nebo v balíčku Pozdní léto, které máme v tomto měsíci v akci za 1450,-Kč.

Přejeme krásné srpnové dny.

 

 

Vystavil dne 04/08/2013, Doktor
Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl