Ondřej Toman

Svět čínské medicínyZDRAVÍ V DUBNU A DETOXIKACE

03/04/2014


V dubnu není vhodná větší tělesná námaha a přetěžování, je vhodné posilovat játra, která jsou podle tradiční čínské medicíny nejohroženějším orgánem právě v tomto měsíci, a jsou na zátěž velmi citlivá. Játra jsou největším a pro život zcela nezbytným orgánem o hmotnosti kolem 1,8kg. Jsou chemickou továrnou, účinným detoxikačním orgánem, skladištěm krve, tvoří řadu enzymů, bílkovin, cholesterol a zajišťují srážlivost krve. Důležitým úkolem je i tvorba žluči.
Největším ohrožením jater je jejich zánět – hepatitida, kde nejúčinnější prevencí je očkování.

Jaterní potíže se mohou projevit: pocitem tlaku a bolestí v pravém podžebří, v pase v kříži, nevolností. 
S játry souvisí také alergie a vyrážky. K projevům zánětu jater patří: tmavá moč, světlá stolice, žluté zabarvení bělma a kůže, zvracení a horečka. 

Prevencí v tomto období je odlehčená strava, omezit smažená, tučná a kořeněná jídla, alkohol a kávu. Zařadit více zeleniny, hořčiny, zinek, jód a vitamín A.
Velmi důležité v období jara je čistit játra a žlučník.

Z našich produktů doporučujeme:

z čínské medicíny XJH1.9, HBC3.9-2209, WBO1.9.-2209, z tibetské medicíny Tobolky na játra a žlučník, EPAM 35, z produktů MUDr Jonáše Joalis BiliDren , LiverDren, LiverHelp, balíček JARO, ALERGIE a ÚNAVA, sibiřská medicína Prameny čistoty, Gepatovit, Živá buňka IV, čaje bylináře Váni Žlučník+slinivka,Jaterní čaj, bylináře Grešíka Žlučníkový čaj a Jaterní čaj, Jančův Jaterní čaj. Zároveň ještě v tomto období doporučujeme detoxikační čaje. Tyto čaje obsahují hořčiny,které jsou na jaře pro naše tělo velmi potřebné.

AKCE – při objednání produktu na játra nebo žlučník do konce dubna vámi vybraný čaj zdarma, při objednání balíčků Joalis JARO, ALERGIE a ÚNAVA,  nebo ze sibiřské medicíny Prameny čistoty, čaj a dárek zdarma. 
Vámi vybraný čaj uveďte do poznámky.

ZÁROVEŇ PO CELÝ DUBEN PLATÍ TAKÉ CELÁ BŘEZNOVÁ AKCE!

Nezapomínejte na jarní očistu organismu, je pro vás důležitá. Podle čínské medicíny, co se na jaře nepročistí,v létě se nám vymstí řadou zdravotních potíží a nemocemi. 

Podrobnější info naleznete na stránkách našeho e-shopu.
Při nejasnostech kontaktujte naší poradnu, rádi vám pomůžeme

Hana Horáková
farmaceut a asistentka MUDr Tomana
www.obchodondrejetomana.cz

https://fbexternal-a.akamaihd.net/safe_image.php?d=AQAhFkm2grDfuT_q&w=155&h=114&url=http%3A%2F%2Fim9.cz%2FiR%2Fimportprodukt-orig%2F1ca%2F1ca1e1be8074d997daf6985f0eead456--mmf250x250.jpg

 

 

Celý článek
Hana Horáková

Březen

22/03/2014

BŘEZEN

V březnu máme posilovat žlučník, jak nám radí tradiční čínská medicína. Je to jeden z orgánů, podílejících se na zpracování potravy a metabolismu. Zachycuje žluč, tvořenou játry, kterou pak chemicky upraví. Denně takto zpracuje asi půl litru žluči, která pomáhá trávení tuků, a spolu s trávicími šťávami slinivky a tenkého střeva rozkládá potravu.

Žlučník je velice častým zdrojem bolesti. Ta je buď intenzivní křečovitá, nebo tupá. Vystřeluje z pravého podžebří, zhoršuje se nádechem, v předklonu, nebo tlakem na bolestivé místo. Často nás také tato bolest upozorní na výskyt žlučníkových kamenů – cholelitiázu. Drobné kamínky, většinou z cholesterolu, vycestují ze žlučníku a zaklíní se ve žlučových cestách, což vyvolá bolestivou koliku. Při kolice je vždy nutné lékařské vyšetření.

Projevy onemocnění mohou být:
Říhání, nadýmání, pocení, nevolnost, zvracení a zvýšená teplota.

Příčiny mohou být:
Obezita, kouření, strava s množstvím tuků a málo vlákniny, chronická zácpa a dědičnost.

Prevence:
Snížit spotřebu tuků ve stravě, omezit smažená a silně kořeněná jídla, kouření, alkohol a kávu, zařadit více omega 3,6,9 mastných kyselin, hlídat si váhu a hladinu cholesterolu. Ženy trpící žlučníkovými obtížemi by měly vysadit hormonální antikoncepci, v menopauze hormonální terapii.

Z našich produktů doporučujeme:
Z čínské medicíny „XJH1.9“, „HBC3.9-2209“, z tibetské medicíny „Tobolky na játra a žlučník“, z produktů MUDr. Jonáše „Joalis BiliDren“, balíček Jaro, čaje bylináře Váni „Žlučník+slinivka“, bylináře Grešíka „Žlučníkový čaj“. Tyto čaje obsahují hořčiny, které jsou na jaře pro naše tělo velmi potřebné.

AKCE NA BŘEZEN:
PŘI OBJEDNÁNÍ NĚKTERÉHO Z UVEDENÝCH PRODUKTŮ, ČAJ NA ŽLUČNÍK DLE VAŠEHO VÝBĚRU ZDARMA, PŘI OBJEDNÁNÍ BALÍČKU JARO -  ČAJ A ČÍNSKÁ NÁPLAST ZDARMA.

Vámi vybraný čaj uveďte do poznámky, ne do objednávky.

Hana Horáková
farmaceut a asistentka MUDr. Tomana
www.obchodondrejetomana.cz


PROSINEC

18/11/2013

 

 PROSINEC

Rok nám utekl velice rychle,jakoby se vše neustále zrychlovalo.Může za to snad i přepólování slunce,které se právě dokončuje.Každopádně s tím souvisí negativní energie a vibrace,které pociťuje snad každý z nás.Cítíme se jako na houpačce.Je hodně nemocí,únavy,nervozity, depresí a úmrtí.Do toho jěště hektičnost předvánoční doby.Nejdůležitější v tom všem je psychika.Snažit se dostatečně spát,odpočívat,relaxovat,být v pohodě,umět si udělat radost, sobě i ostatním.

Prosinec souvisí s dráhou tlustého střeva,a to představuje poslední úsek zažívacího traktu.Jeho hlavní úkol je vylučování odpadních látek z těla,a hospodaření s vodou – vstřebává ji a zadržuje.Také má vliv na hladké svalstvo tlustého střeva a ovlivňuje sliznice dýchacích cest,ústní,nosní a zažívacího traktu. Pod vlivem dráhy je hlava,tváře,ústa,zuby,hrdlo,jazyk,jícen,šíje a horní končetiny.

 

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

Onemocnění dýchacíhc cest,zánět hrtanu a průdušek,astma

Bolesti v krku,sucho v krku,zánět hltanu

Přecitlivělost zubů na chlad,bolesti zubů,vyšší kazivost

Senná rýma a krvácení z nosu

Bolesti břicha,nadýmání,zácpa nebo průjem

Suchost v očích

Obrna lícního nervu

Bolesti šíje,potíže s otáčením hlavy,bolesti paže,lokte,ruky,ramene

Špatná kvalita sliznic

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

Smutek,pláč,při rozrušení kašel,nedostatek vůle

 

Naše nabídka osvědčených přírodních zdrojů na potíže a podporu pro toto období: Z čínské medicíny WCH1.9  a  WCX4.8, z produktů dr Jonáše  Joalis ColiDren,Joalis Colon a LaxaHelp, z ruské medicíny Spirulina a Mumio,čaje,akupunktura.

Na duševní odpočinek,psychickou koncentraci,zklidnění,podporu spánku a celkovou regeneraci je vynikající čínský produkt TTW9.9 naoli baowan,zvláště vhodný pro toto období.

Ještě doporučení – důležitá je změna stravovacích návyků – zvýšení příjmu vlákniny – v tom vám napomůže Spirulina.Omezte konzumaci ostrých jídel,alkoholu,kávy a sycených nápojů.

Cvičte – pravidelný pohyb je pro úpravu funkce tlustého střeva nezbytností, a působí dobře

i na psychiku.Pijte mátový,heřmánkvý a fenyklový čaj na uvolnění hladkých střevních svalů.

 

Přejeme pohodový předadventní a adventní čas.


Podzimní období

04/10/2013

Naše doporučení pro  nadcházející období

Přichází podzim a s ním nachlazení, virózy a další onemocnění typická pro tento čas.

Proto doporučujeme chránit a posilovat organismus, aby nás tyto problémy nezaskočily.

V naší nabídce máme nově homeopatický lék  GUNAPREVAC, který oproti Osccilococcinum je vícesložkový - stimuluje přirozenou imunitu, snižuje komplikace chřipky, snižuje otoky sliznic, spolupůsobí při teplotě a bolesti.

Dosavadní zkušenosti ukazují na snížení a omezení nachlazení, viróz, chřipek u dětí a dospělých.

Je tedy nejvyšší čas na prevenci.

 

Nabízíme akci GUNAPREVAC nyní za 155,-Kč.

 

 


Říjen

01/10/2013

Říjen

V tomto měsíci je podle čínské medicíny oslaben žaludek, a orgány sdružené podle dráhy žaludku, což je slezina a slinivka. Dále pod vlivem této dráhy je hlava,  tváře, ústa, zuby, hrdlo, střeva, dolní končetiny, koleno vpředu, poslední dva hrudní obratle Th 11-12 a první bederní L1. 

Pro člověka je dobrá funkce žaludku velmi důležitá, neboť ve spolupráci se slezinou vytváří energii, která je zdrojem životní síly pro celý organismus. Když je dobře fungující žaludek, jsou silné i ostatní orgány. Proto je nesmírně důležité harmonizovat žaludek, jelikož nedostatečnost je příčinou nejrůznějších onemocnění. Žaludek řídí příjem a skladování potravy. Při oslabení jeho funkce dochází nechutenství a nadýmání.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy mohou být:

bolesti žaludku a břicha,

nechutenství,

nadýmání,  

choroby horních cest dýchacích,  

sucho v krku,

poruchy hrtanového svalstva,

koktavost  postižení tváří – obrny,

neuralgie,

potíže se zavíráním a otvíráním víček,                                

škubání v koutcích úst,

afty na rtech chlad v lýtkách,

ochabování svalstva holeně,

neschopnost pokrčit nohy

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy: starostlivost nesnášenlivost přítomnosti lidí a pohled na oheň epileptické záchvaty zlost na sebe a na jiné lidi, útočnost škytavka Doporučení: Pro období říjen – listopad máme akci na balíček firmy Joalis – PODZIM za 1400,-Kč.  Abychom co nejvíce prospěli žaludku a slezině – jíme méně a pijeme více ovocných a zeleninových šťáv. Sladké druhy zeleniny a ovoce chrání žaludek před horkem, protože zvlhčuje a zchlazuje slezinu.

Dále doporučujeme, ať již máte problémy, nebo chcete-li jen posílit energii dráhy žaludku, vybrat si z našeho e-shopu přírodní a vyzkoušené produkty, včetně čajů, dle klasifikace, možnost akupunktury v naší ordinaci. Při nejasnostech kontaktujte naši poradnu. Přejeme hezké podzimní dny.                                                                                                                                                             


Záři

01/09/2013

 

Září

V tomto měsíci je oslabena slezina a slinivka.Pod vlivem dráhy těchto orgánů jsou plíce,břicho,slezina,játra,střeva,urogenitální systém a dolní končetiny.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy:

vliv na imunitu

anemie,modřiny a krvácivost

tlaky v oblasti žaludku,pocity nevolnosti po jídle,zhoršené trávení,častější průjmy nebo zácpy

pocit chladu a slabosti v končetinách

únava a pocení.

 

Psychické projevy energetické nerovnováhy:

špatná paměť a vyjadřování

nesoustředěnost,tréma

přílišná starostlivost

smutek,žárlivost,sebelítost, duševní labilita.

 

Podle čínské medicíny slezina napomáhá rozkládat potravu,přeměňovat ji na jemnou esenci,kterou rozvádí po celém těle.Obnovuje a doplňuje krev.

Doporučení: potíže,které se v tomto období projevují,jsou v slizničních orgánech, prevencí je omezení spotřeby tuků a častější příjem potravy v malých dávkách.Pozor si musíme také dávat na cukry a překyselení organismu.

Máte-li potíže s pamětí,nemůžete si některé věci vybavit,potom povzbuďte slezinu-slinivku.

Z našich přírodních a osvědčených produktů si můžete vybrat:

Joalis VelienDren,Joalis PankreaDren,WCH 1.9., ZCH 4.9., Tobolky na slinivku,čaje a homeopatii.

Na překyselený organismus nabízíme Protopan ph balance a Schindeleho minerály.

Budete-li potřebovat poradit,kontaktujte nás,rádi vám poradíme.

 

V září Vám ještě můžeme nabídnout v akci detoxikační balíček Pozdní léto,který přispívá k očistě okruhu sleziny.

Přejeme klidné babí léto.

 


Srpen

04/08/2013

Srpen

V tomto letním měsíci je oslaben meridián (=dráha životní energie lidského těla) tří zářičů.

Orgán tří zářičů nemá tvar. Symbolizuje horní, střední a dolní část trupu s jejich příslušnými orgány.

Horní zářič oblast hrudníku s plícemi a srdcem. Střední zářič oblast horní části břicha s žaludkem, slezinou a slinivkou. Nakonec dolní zářič oblast dolní části břicha se střevním traktem, ledvinami a močovým měchýřem.

Je shodný s energetickými centry (čakrami) nacházejícími se právě v těchto oblastech. Má vliv na sekreci hormonů z jednotlivých endokrinních žláz, řídí různé formy čchi (=životní energie, proud energie) a slouží jako pasáž pro tok čchi - začíná v ledvině a podporuje čisté tekutiny. Je cestou cirkulace životní energie, cestou transportu a přeměny vody a potravin,řídí energii a cirkulaci vody.

Pod vlivem tohoto meridiánu jsou oči, uši, jazyk, postranní část hrudníku, ramena a lokty.

Projevy energetické nerovnováhy může být :

  • horší sluch, pocity hučení v uších,
  • poruchy termoregulace, oběhové potíže a vyšší tlak,
  • různé bolesti břicha, poruchy zažívání
  • potíže s dýcháním,
  • oslabení imunity,
  • zadržování tekutin v těle,
  • neschopnost používat prsteníček.
  • Psychické projevy - nedostatek vnitřní a vnější vyrovnanosti, přílišná starost o sebe a své blízké.

Doporučení - na udržování správné hladiny tělesného tepla mají největší vliv játra a lymfatický systém. Je vhodné v tomto období zvýšit příjem zinku, vitamínu A, hořčíku, vápníku a jódu.

Posílení meridiánu rozcvičkou - posaďte se na zem do tureckého sedu (se zkříženýma nohama), překřižte také ruce a položte dlaně na kolena. S výdechem se protáhněte dopředu nad nohy a kolena stlačte k zemi, setrvejte na tři nádechy a výdechy, narovnejte se a překřižte nohy i ruce na opačnou stranu a celé zopakujte.

Vhodné produkty najdete v klasifikaci dle vašich potíží v našem e-shopu. Jsou to přírodní a osvědčené produkty, včetně čajů, buď jednotlivě, nebo v balíčku Pozdní léto, které máme v tomto měsíci v akci za 1450,-Kč.

Přejeme krásné srpnové dny.

 

 


Červenec

07/07/2013

V tomto měsíci je potřeba posílit meridián osrdečníku. Pod jeho vlivem je srdce, cévní a nervový systém, hrudník, žaludek, horní končetiny po vnitřní straně. Energetická nerovnováha se může projevovat bolestmi v hrudní krajině, bušením srdce, bolestmi břicha v oblasti malé pánve, na podkladě poruch prokrvení, zarudnutí tváří, zvýšené pocení, bolestivé stahy v oblasti horních končetin, pocit horkosti v dlaních.

S tím souvisí i psychické projevy - podrážděnost, neklid, neurózy. Je zde velká podobnost příznaků s dráhou srdce. Tento meridián je též nazýván meridiánem oběhu. Osrdečník jako blána obalující srdce je chrání tím, že zadržuje škodlivé vlivy, jako je horko, chlad a zabraňuje jim, aby srdce poškozovaly. Obal srdce je svrchovaným vládcem všech orgánů a sídlem ducha.

Průběh dráhy vychází z osrdečníku a sestupuje přes bránici do břicha, hrudní větev jde po vnitřní straně hrudníku do podpaží a vnitřní stranou paže, přes loket na střed ruky a končí na bříšku středního prstu. Vedlejší větev se spojuje za uchem s meridiánem tří zářičů.

Meridián má 9 bodů

Šlachosvalová dráha začíná na konci prostředního prstu a směrem nahoru jde po hlavní dráze meridiánu. Problémy se projevují bolestmi šlach a svalů v průběhu dráhy. Doporučení: Dbejte na správnou funkci jater, sleziny a nadledvinek. Při vzniku otoků není vhodný dynamický sport, při němž se vytváří ve svalech větší množství kyselin, které zatěžují lymfatický systém. Proto je dobré zařadit také cvičení jako je jóga, dechová cvičení, tai-chi a relaxace.

Zrychlený tep lze zpomalit třením kůže nad tepennou krkavicí, kterou lze nahmatat vpředu na krku.

Očista cév a nervového systému

2 dcl koprového semínka, 2 lžíce mletého kořene kozlíku lékařského a 4 dcl medu. Dolijeme do dvou litrů horké vody a necháme 24 hodin louhovat. Pijeme 1 lžíci půl hodiny před každým jídlem až do vybrání.

Zajímavost je, že podle pulzu na tomto meridiánu /třetí hluboká pravá pozice/ lze diagnostikovat těhotenství, jeho průběh a pohlaví plodu.

Naše nabídka

Z nabídky našeho e-shopu pro toto období doporučujeme EPAM 36 - srdečníTinkturu zázvorJoalis Cor DrenTTW 9.9.WLC 6.9., WCH 8.9.Kozlíkové tabletyRybí tuk omega s rakytníkovým olejemSchindeleho minerályčaj Grešík cévní, při bolestech šlachosvalové dráhy akupunktura v kombinaci s Efffi emulzemi.

Při nejasnostech se obraťte na naši poradnu,pomůžeme vám najít vhodné řešení a orientovat se v přírodních produktech,které jsme vybrali z osvědčených, fungujících zdrojů a vlastních zkušeností.

Při používání klasické medicíny doporučujeme též alternativy přírodní medicíny se srovnatelným efektem západní medicíny, vzhledem k našim více jak 20 letým zkušenostem v této oblasti, což bylo pozorováno také při studiu čínské medicíny a během stáží v Číně.

 

 


Červen - tenké střevo

06/06/2013

V tomto měsíci je oslabeno tenké střevo, které je důležitou součástí trávicí soustavy. Zde se odděluje z trávené stravy ze žaludku to, co má být tělem využito, a to,co má být z těla odvedeno. Tenké střevo je úzce propojeno se srdcem - sdruženým orgánem, dále se slezinou

a ledvinami, zvláště, když je oslabena jejich energie. Dále řídí tělesné tekutiny a jejich vylučování do tlustého střeva.

Meridiánová dráha tenkého střeva má celkem 19 bodů,začíná na zevní straně malíku, u nehtového lůžka, postupuje po malíkové straně dlaně na zápěstí, dále po spodní straně loketní kosti na loket, mezi jeho kloubní výběžky, pokračuje po vnější zadní straně paže až do oblasti ramene, kde se přes lopatku dostává směrem ke krční páteři, pod 7. obratel. Odtud dopředu do jamky nad klíční kostí, přes hrdlo na tváře ,směrem k vnějšímu koutku oka a končí před ušním boltcem a vniká do ucha. V oblasti nad klíční kostí se rozděluje do dvou vedlejších větví, jedna vede do srdce, žaludku a tenkého střeva. Druhá se spojuje s meridiánem močového měchýře.

Šlachosvalová dráha má stejný průběh jako meridiánová, až k uchu, odkud jde přes spánky k dolní čelisti a vrací se k očnímu koutku. Hlavními příznaky postižení této dráhy mohou být bolesti na zadní a vnitřní straně předloktí, lokte a paže. Špatná pohyblivost malíčku, bolesti podpaží, v oblasti lopatky, šíje ,spasmy svalstva na krku, pocit chladu a horka v krku, poruchy se zaostřováním zraku, hučení v uších.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy mohou být bolesti zubů a horní čelisti, otékání pod bradou, bolesti vnější straně šíje, ramen, hlavy, bolest v nadloktí a předloktí, cévní poruchy, bolesti v podbřišku a bederní páteři, onemocnění dvanáctníku.

Doporučení k udržení správné funkce tenkého střeva je, že dodržujeme řádnou životosprávu. Vstáváme ráno ve stejnou dobu, jsme aktivní. Dopřáváme si hořká jídla a jídla červené barvy. Má převažovat jinová strava, dobře dělá pražená kukuřice, jáhly,rýže, brambory, syrová zelenina, hořčice, ovocné šťávy a čaje. Můžeme si dopřát i malé množství alkoholu. Ale nezatěžujeme zažívací systém větším množstvím potravy, zejména smažené. Nejvíce oslabuje tenké střevo stres, který se projeví mělkým dýchaním a neschopností nadechnout se do břicha. Proto základním opatřením je naučit se dýchat tak, aby se břicho při nádechu zvětšilo. Tenké střevo je vstupní branou pro výživné látky, např. nedostatek vstřebaného hořčíku se může projevit křečemi v nohách.

Rozcvička na posílení je stejná jako u srdce,v předešlém měsíci.


Květen - měsíc srdce

07/05/2013

Květen - měsíc srdce

Meridiánová dráha srdce probíhá po vnitřní zadní straně ruky,kudy vede i její boční větev a šlachosvalová dráha.Začátek dráhy ruky je v srdci a odtud se rozvětvuje do tří směrů, jedna větev dolů do tenkého střeva,druhá nahoru přes hltan až k očím a třetí jde přes plíce do podpaží,a dále středem ruky na špičku malíčku, kde končí.

Pod vlivem meridiánu srdce je cévní a nervový systém,hrudník,žaludek a horní končetiny po vnitřní straně.

Šlachosvalová dráha srdce začíná na vnitřní straně špičky malíčku u ruky,jde po vnitřní straně předloktí a paže do podpaží,odtud k prsní bradavce,přes hrudník dolů na úroveň žaludečního vchodu, a končí v pupku. K projevům oslabení této dráhy patří spastické bolesti hrudníku,pocit tíhy na hrudi,nebo překážky pod srdcem,táhnoucí se od pupku k srdci.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy meridiánu srdce patří bušení srdce,časté zčervenání tváří, noční pocení,pocení i při slabé námaze,citlivost na chlad a teplo,pocity sucha v hrdle,bolesti na hrudi, a pod žebry.

Psychické projevy této nerovnováhy jsou záchvaty smíchu,duševní neklid,neschopnost empatie,citová labilita,hysterie,neschopnost komunikace,koktavost.

Podle čínské medicíny je srdce sídlo citu,proto veškeré emoce mají na kvalitu srdeční energie velký dopad.

Doporučení - prevencí je hlídat si hladinu cholesterolu a vysoký tlak.Srdce je svalovina, a ta potřebuje jako každý sval ke své práci dostatek výživných látek,hlavně hořčík a dostatek kyslíku. Ostré potraviny povzbuzují krevní oběh - zelená cibule,pažitka,petržel,hřebíček,koriandr. Hořké potraviny zmírní tělesné horko - mořské řasy,chřest.Hořčík je v obilných klíčkách a sóji. V tomto období má mít člověk dostatek pohybu,hlavně v přírodě,a také kontrolu krční a hrudní páteře. Srdce posilujeme sprchou s vlažnou vodou a úsměvným pohledem na svět.

Meridiánová rozcvička srdce. Posaďte se na zem,spojte chodidla ploskami k sobě a přitáhněte je co možná nejblíže k rozkroku. Uchopte se za nárty sepjatýma rukama,lokty do stran,podél bérců,uvolněte se,prověste trup dolů 
k podlaze.Setrvejte v pozici po dobu tří dechů,s každým výdechem se více uvolněte a snažte se klesnout trupem níže,ale jen tolik,kolik můžete.

Z naší nabídky při řešení těchto potíží vám nabízíme kromě akupunktury, bylinné produkty z oblasti čínské, ruské,tibetské medicíny,dále produkty MUdr Jonáše,homeopatii a čaje našich vynikajících bylinkářů. Vše najdete na stránkách našeho e-shopu,řešení nabízíme i diagnostikou pulzu a jazyka v ordinaci MUDr Tomana, nebo dotazem na naši poradnu.

Krásný a pohodový květen.


Kostrč

24/04/2013

Kostrč tvoří čtyři srostlé obratle a ovlivňuje konečník.Při problémech,nejčastěji úrazech, kdy dojde k posunu kostrče do strany,to může souviset s hemeroidy,se svěděním konečníku,s bolestí v kostrči při sezení a s vlivem na mechanickou neplodnost,což léčí metoda paní Mojžíšové.


Kost křížová

24/04/2013

Kost křížovou tvoří pět srostlých obratlů,značených S1-5.

S1-5 - ovlivňuje pánev a hýždě.Při problémech se může projevit potížemi s pánevní oblastí, má vliv na zakřivení páteře.


Bederní páteř

24/04/2013

Obratle bederní páteře označujeme L1 až L5.

L1 - ovlivňuje tlusté střevo a třísla.Při problémech může souviset s křečemi,dýchacími potížemi,s acidózou a křečovými žílami.

L2 - ovlivňuje apendix,břicho a horní část nohou.Při problémech může souviset se zácpou, kolitidou,průjmy a některými druhy kýly.

L3 - ovlivňuje pohlavní orgány,močový měchýř a kolena.Při problémech může souviset s bolestmi při menstruaci a její nepravidelností,s potraty,s pomočováním, s impotencí,s bolestmi v kolenou a s potížemi s močovým měchýřem.

L4 - ovlivňuje prostatu,bederní svaly a sedací nerv.Při problémech může souviset se zánětem sedacího nervu,s lumbagem,s bolestivým a častým močením a s bolestmi zad v bederní oblasti.

L5 - ovlivňuje lýtka a holeně,kotníky a chodidla.Při problémech může souviset se špatným krevním oběhem v nohách,s nateklými kotníky,se studenýma nohama,  se slabostí nohou a kotníků, a s křečemi v nohách.


Detoxikace

24/04/2013

Chceme-li zůstat relativně zdraví a soběstační do vyššího věku,měli bychom se pravidelně
detoxikovat.

Metoda detoxikace - očisty,spočívá v pročištění organizmu a jednotlivých orgánů od toxínů.Toxíny a infekce v lidském těle jsou příčinou všech nemocí.Ty pak spolu oslabí imunitní systém,což vede k poškozování tkání,orgánů a k chronickým nemocem. Vedlejší projevy mohou také být únava,ospalost,nedostatek energie,časté nachlazení, potíže s trávením,zácpa a pálení žáhy.

Toxíny se dostávají do organizmu především špatnou stravou a pitím,drogami,cigaretami, z ovzduší,ze špatného pracovního prostředí,z těla matky do plodu v těhotenství, pohlavním stykem a líbáním,bodnutím hmyzem,parazity,při poranění pokožky,zubními materiály v dutině ústní.Také nedostatek pohybu,hodně stresu,málo odpočinku,strava bez vitamínů a minerálů přispívá k nahromadění škodlivých látek v těle.

Naše tělo vylučuje škodliviny pomocí několika detoxikačních systémů.Patří mezi ně játra, ledviny,plíce,střeva,kůže a lymfatický systém.Přetěžování těchto orgánů se projevuje výše zmíněnými problémy organizmu.Očistná kůra tedy není jen prostředek pro snížení hmotnosti,ale také prevencí před civilizačními chorobami,zvyšuje imunitu a celkovou kondici.

Kromě produktů napomáhajících k detoxikaci,přispívá také pravidelný aktivní pohyb, nejlépe rychlá chůze nebo lehký běh.Povzbudí to krevní oběh,zlepší náladu,posílí kardiovaskulární systém.Při pocení se také odplavují škodliviny z těla. Každý člověk by se měl detoxikovat minimálně 1x ročně,nejvhodnější doba je na jaře. Po zimě je organizmus více zatížený a je potřeba urychlit metabolismus. Délka detoxikace záleží na tom,je-li preventivní nebo na konkrétní problémy.Minimální je měsíční kůra.Po detoxikaci je doporučeno posílit imunitu. V naší ordinaci a poradně lze detoxikaci řešit homeopaticky,čistícími čaji,balíčkem Joalis Jaro a při konkrétních problémech produkty čínské medicíny,ruské a Epamy. Na posílení imunity lze použít balíček Joalis Imunita.


Duben - játra

20/04/2013

V tomto měsíci je potřeba pročistit a podpořit játra. Pod vlivem meridiánu jater jsou postranní části trupu,žlučník,slinivka,urogenitální orgány,svaly,šlachy a oči.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy jsou alergie,kožní vyrážky,onemocnění funkce jater, bolesti v okolí pasu,nechutenství,zvracení,bolesti hlavy na vrcholu,bolesti v kříži, potíže s předkláněním a zakláněním trupu,hučení v uších,rozostřené vidění,suchost očí, pocity plnosti v podžebří,zácpy nebo průjmy,poruchy trávení,únava,svalové křeče v průběhu dráhy, onemocnění šlach,kloubů a vaziva.Obličej bývá suchý a má barvu prachu,je snížená odolnost vůči nemocem,vlasy bez lesku,slabé nehty.

Mezi psychické projevy patří agresivita,slabé sebeovládání,nevyrovnané emoce,výbuchy zuřivosti,podrážděnost,tvrdohlavost,vztek na ty,kterým se dobře daří.

Dráha jater probíhá vzestupně směrem nahoru od nehtu palce,přes nárt,vnitřní kotník, postupuje po vnitřní straně lýtka a stehna ke slabinám,přes spodní stranu břicha na stranu pod volná žebra,zde je boční úsek dráhy propojen na žaludek,játra a žlučník.Od jater pokračuje hlavní vetěv přes bránici a podžebří k hrdlu,za hltanem vniká do nosní dutiny a k očním nervům,pak na temeno hlavy.

Šlachosvalový meridián začíná na palci nohy,a stejně jako hlavní dráha pokračuje po lýtku ke stehnu a slabinám,končí spojením s pohlavními orgány.

Meridiánová rozcvička je stejná jako u žlučníku.

Játra v těle jsou velkou laboratoří na čištění krve.Jestliže je zatěžujeme špatnou stravou, nočním jídlem,alkoholem,zatěžujeme je toxíny.Játra pracují v noci,čistí vše,co se v nich nastřádalo.Mají úzký vztah k emocím.

Doporučení - jezte červené a žluté plody ovoce,mořské ryby a hořčiny.Jídelníček doplňte zinkem,jódem a vitamínem A.Vynechejte velkou fyzickou zátěž a cvičení.

Očista jater a žlučníku - důležité je nejdříve mít pročištěná střeva,pak teprve za 3 dny začít čistit játra a žlučník.Po dobu čištění střev je nutná vegetariánská strava,doporučuje se též pití jablečné šťávy. Vlastní očistu je nutné zahájit od 19 do 20 hodin. 2 dcl citronové šťávy smícháme s 2 dcl panenského olivového oleje,uděláme několik úklonů vlevo, na oblast jater přiložíme teplý obklad,a od 19.h pijeme každých 15 minut 3 lžíce směsi oleje a citronové šťávy,řádně smíchané.Obklad ponecháme 2 až 3 hodiny.Vylučování škodlivin probíhá během 24 hodin.Následující týden je potřeba jíst vegetariánskou stravu,první den je vhodná ovesná kaše.

V naší ordinaci a poradně vám nabízíme řešení problémů souvisejících s játry pomocí akupunktury a produktů EPAM 35,Tobolky na játra a žlučník,Joalis LiverDren a LiverHelp, nebo celý balíček zaměřený na játra spolu s emocemi Joalis Jaro, čínské produkty WBO 1.9 a HBC 3.9-2209,Hepatosol a čaje našich uznávaných bylinkářů.


Alergie

01/03/2013

  Alergie představuje výraznou reakci organismu na alergen, a to jak vnitřní, tak vnější. Jedná se o poruchu centrálního řízení imunitního systému, která je spojena s reakcí dýchacího systému, kůže, střeva i mozku. Počet alergiků v populaci se stále citelně zvyšuje. Má to řadu příčin. Hlavní příčina je dědičnost, za další se považuje životní prostředí. Podnět k rozvoji alergie může být i poporodní trauma dítěte. Pediatři doporučují preventivně začínat při přechodu na umělou výživu hypoalergeními mléky. Je také vhodné, aby se žena detoxikovala ještě před otěhotněním,jelikož v průběhu těhotenství se do plodu mohou dostat toxíny z těla matky. Při prvních náznacích alergických projevů,hlavně vyrážek, nezačínat hned krémy s obsahem kortikoidů, ale začít homeopatií a přírodními produkty. Kortikoidy ponechat na akutní stavy a závažná onemocnění. U alergiků vždy najdeme zátěž cizorodými látkami,kovy a toxíny. Svou rolí k tomu přispívá dnešní uspěchaná doba, stres a nedostatek času k řešení našich emocí. Těmito problémy vznikají mikrobiální ložiska v různých orgánech, které po čase mohou vyústit ke vzniku alergie. Proto je důležité při léčbě alergie zohlednit organismus jako celek, detoxikovat příslušné orgány a současně posilovat imunitu.

Alergeny - látky vyvolávající alergie, patří do přírody a do lidského života. Proto nemůžeme zabránit setkání s nimi, ale můžeme potlačit a zmírnit projevy, to lze i preventivně.  
U alergiků se doporučuje vynechat kravské mléko a pšeničnou bílkovinu gliadin.

Preventivně u alergiků se osvědčila homeopatická léčba, je bezpečná, bez nežádoucích účinků, vhodná i pro děti, těhotné a kojící ženy. Systematická léčba preventivní - čím dříve začneme užívat před výskytem alergenu,tím vyšší účinost. Při alergii na pyly začneme Pollens 15CH 5 granulí ráno a Poumon histamine 15CH 5 granulí večer. Máme-li alergii na seno bereme Pollen de graminées 15CH 5 granulí ráno a Poumon histamine 15CH večer. Je-li alergie na pyl i na seno,užíváme ráno Pollens i Pollen,v rozmezí pěti minut, a večer Poumon. Další symptomatická léčba v sezóně je již individuální,možno řešit v naší poradně.

V naší ordinaci vám pomůžeme problémy řešit také akupunkturou, diagnostikou jazyka a pulzu nebo přírodními produkty, které jsou i na našem e-shopu. Přírodní produkty na ovlivnění alergie v naší nabídce jsou od firmy Joalis - Alergie,
balíček,který obsahuje LiverDren, RespiDren ,Cranium a MindDren. Tato kombinace působí na celý organizmus. Dále je to jednodruhový přípravek Joalis Analerg a z tibetské medicíny EPAM 11. Při kožních projevech můžete použít naši emulzi Efffi purple.


Hrudní páteř a vliv na organismus

20/03/2013

Obratle hrudní páteře označujeme Th,a je jich 12.

Th1 - první hrudní obratel ovlivňuje paže od loktů níže, včetně rukou, zápěstí a prsty, jícen a průdušnici. Problémy s tímto obratlem se mohou projevit astmatem, dýchacími obtížemi, dýchavičností, bolestmi předloktí a rukou.

TH2 - ovlivňuje srdce, včetně chlopní a osrdečníku, koronární tepny. Blokády mohou způsobit problémy se srdcem a některé potíže s hrudníkem.

TH3 - ovlivňuje plíce, průdušky, pohrudnici, hrudník a prsa. Posunutí se může časem projevit bronchitidou, zánětem pohrudnice, zápalem plic, městnáním krve a opakovanými virózami.

Th4 - ovlivňuje žlučník a žlučovod. Posunutí se může projevit potížemi se žlučníkem, může souviset i se žloutenkou a pásovým oparem.

Th5 - ovlivňuje játra, solar plexus a krev. Posunutí může souviset s jaterními problémy, horečkami, nízkým tlakem, anémií, poruchami krevního oběhu a artritidou.

Th6 - ovlivňuje žaludek. Posunutí může souviset se žaludečními a zažívacími potížemi, s pálením žáhy a dyspepsií.

Th7 - ovlivňuje pankreas a dvanáctník. Posunutí může souviset s vředy a gastritidou.

Th8 - ovlivňuje slezinu. Posunutí může souviset se sníženou obranyschopností.

Th9 - ovlivňuje nadledvinky. Posunutí může souviset s alergií a kopřivkou.

Th10 - ovlivňuje ledviny. Posunutí může souviset s problémy ledvin, kornatěním tepen, chronickou únavou, nefritidou nebo se zánětem pánvičky ledvinné.

Th11 - ovlivňuje ledviny s močovodem. Posunutí může souviset s kožními potížemi jako je akné, furunkly, ekzémy nebo puchýřemi.

Th12 - ovlivňuje tenké střevo a lymfatický systém. Posunutí může souviset s revmatismem, nadýmáním a některými druhy neplodnosti.


Krční páteř a její vliv na organismus

26/02/2013

  Krční páteř a její vliv na organismus

Krční páteř se skládá ze 7 obratlů,označujeme je C a číslem pořadí.
C1 - nazývaný Atlas,umožňuje kývavý pohyb hlavy,souvisí s krevním zásobením hlavy,
hypofýzou,kostmi obličeje,s mozkem,vnitřním a středním uchem,s temenem a sympatickým
nervovým systémem.
Problémy s prvním krčním obratlem způsobují bolesti hlavy,nervozitu,nespavost,
vysoký krevn tlak,tinitus - pískání a hučení v uších,špatné prokrvování hlavy,
závratě.
C2 - nazývaný Čepovec,umožňuje otáčení hlavy,souvisí s očima,se zrakovými a sluchovými
nervy,s dutinami,se spánkovou kostí,s jazykem a čelem.
Problémy v této oblasti se promítnou do potíží s dutinami,alergií,se šilháním,
s očními vadami,bolestmi uší,omdléváním a s některými případy slepoty.
C3 - třetí krční obratel souvisí s tvářemi,ušními boltci,kostmi obličeje,se zuby
a trojklaným nervem.
Problém s C3 se může projevit neuralgií - silná bolest v kožní nebo slizniční oblasti,
která jede podél dráhy nervu,se zánětem nervů,s akné a ekzémem.
C4 - čtyřka je spojena s nosem,ústy,se rty a Eustachovou trubicí - spojuje nosohltan
a dutinu středního ucha.
Problémy mohou způsobit sennou rýmu a zhoršení sluchu až ztrátu sluchu.
C5 - tento obratel souvisí s hrtanem,hlasivkami a krčními žlázami.
Blokády C5 mohou mít za následek laryngitidu - zánět hrtanu,přetrvávající chrapot,
časté problémy s krkem - angíny,bolesti v krku.
C6 - obratel je spojován se svaly krku,s rameny a mandlemi.
Při poškození můžeme mít ztuhlý krk,bolesti paží,opakující se suchý kašel a časté
záněty mandlí.
C7 - poslední krční obratel souvisí se štítnou žlázou a s lokty.
Blokády C7 způsobí také časté nachlazení a problémy se štínou žlázou,kterých
v současné době velmi přibývá,i u mladších lidí.Štítná žláza souvisí s velkým
množstvím funkcí našeho těla.Nerovnováha a poškození se projeví např.únavou,
zimomřivostí,zácpou,depresemi,přibýváním na váze,bolestmi kloubů,srdečními
a cévními poruchami,s vyšším cholesterolem a neplodností.

Na našich stránkách vás budeme provázet postupně celou páteří.Zároveň přidáme doplňující
cviky na protažení páteře a zpevnění svalů podél páteře.V dnešní době snad neexistuje
člověk,který by měl správné držení těla.Problémy začínají již v dětství.Páteř ovlivňují
stresy,nedostatek pohybu,sedavé zaměstnání,špatná životospráva,nedostatek minerálů
a bolesti následkem úrazů.
Proto vám chceme nabídnout řešení v podobě naší nabídky,včetně výborně působící a osvědčené
akupunktury,masažních emulzí a doplňků stravy.


Akupunktura jako forma prevence.

26/02/2013

 

    Akupunktura jako forma prevence.

 

Schopnost akupunktury podporovat zdravé fungování organizmu znamená také,že se často

užívá jako efektivní forma preventivní medicíny.

Je jasné,že vážné organické poruchy,jako jsou selhání srdce,cukrovka nebo rakovina,

se neobjeví přes noc.Vždy začnou a vyvíjejí se z nějaké funkční poruchy.

Pak už je to rozvinuté stadium nemoci.Platí to také pro většinu méně závažných,

avšak chronických onemocnění,kterými obvykle lidé trpívají.

Akupunkturou se dají léčit poruchy ještě před tím,než se vyvinou do příznaků

rozeznatelných diagnosticky klasickou medicínou.Dříve lidé využívali akupunkturu,

až když trpěli rozvinutým stadiem onemocnění.V poslední době však stále více

navštěvují tuto metodu v mnohem ranějším stadiu.To jim dává možnost upravit své zdraví

dříve,než se nemoc rozvine.

Akupunktura nepomáhá pouze zabraňovat nástupu chorob vyvolaných u osob jejich

vlastními nevyrovnanými energiemi,pomáhá také zvyšovat odolnost proti infekčním

onemocněním.

Je docela běžné,že jdeme k lékaři a po sérii vyšetření nám řeknou,že jsme "naprosto

v pořádku".Podle lékaře akupunkturisty neexistuje žádný opravdový pojem "skvělého

zdraví".Už i u malého dítěte je pravděpodobně malá nerovnováha,buď získaná

dědičně,během těhotenství,nebo porodním traumatem.Pro nás ostatní je to forma

různých nemocí,stresů,úrazů.

V akupunktuře není posuzováno pouze zdraví fyzické,ale také emocionální,

mentální a duchovní.

Pro Číňany nebylo jejich pátrání po dlouhověkosti hledáním nějakého nadměrného

prodloužení délky života,ale spočívá v rovnováze a udržení hojnosti síly,zdraví a činnosti ducha.

 

 

Akupunktura se výborně doplňuje s čínskými bylinnými preparáty.

 

 


Předjaří a my

05/02/2013

Blíží se období,které bývá náročnější pro náš organismus.Střídavými teplotními výkyvy a tlaky působí na naše chronické problémy a také i zevně na pokožku.

Z kosmetických emulzí doporučujeme Efffi gold,která ovlivňuje nejen vrásky,ale svým složením také chrání a vyživuje pleť před nepříznivými vlivy počasí.

Při problémech se suchou,podrážděnou a zarudlou pokožkou,s lupénkou a atopickým ekzémem v klidovém stadiu využijeme emulzi s regeneračním účinkem Efffi purple.

Jestliže jsme se rozhodli,již nyní začít připravovat svoji postavu na léto,výborně nám v tom pomůže zpevňující emulze Efffi bronze,zvláště při celulitidě.

V tomto období je vyšší výskyt problémů a bolestivých stavů s klouby,páteří a svaly. Doporučujem dvouměsíční kůru přípravky Alltroz,kombinovat s pohybovými emulzemi Efffi.


Meridián ledvin

05/02/2013

Podle čínské medicíny jsou v únoru oslabené ledviny,spolu s močovým měchýřem jakožto sdruženým orgánem.

Pod vlivem ledvin se nachází kosti,klouby,páteř,uši,hrdlo,mandle,dolní končetiny,plíce a urogenitální systém. Projevy energetické nerovnováhy jsou porušené funkce ledvin,angíny,astma,dutiny,ušní šelesty a poruchy sluchu,ekzémy,arytmie,únava,osteoporóza,sklony k potratům. Hlavním psychickým projevem nerovnováhy je strach.

Dráha ledvin začíná pod malíčkem nohy a postupuje šikmo středem nožní klenby,kolem vnitřního kotníku směrem nahoru vnitřní stranou lýtka,přes zákolení a stehna,proniká páteří, spojuje se s močovým měchýřem a ledvinami,vystupuje nahoru do jater a bránice,dále do plic, podél hrdla na kořen jazyka.Z plic vychází ještě další větev,vede spojnicí do srdce a doprostřed hrudi.

Šlachosvalový meridián je podobný jako u močového měchýře,a poruchy se mohou projevovat bolestmi a křečemi svalstva a šlach v místech dráhy.Typickým příznakem jsou problémy s předkláněním a zakláněním trupu. Ledviny řídí metabolismus vody,podílejí se na zahřívání,řídí tvorbu kostí a vytváření dřeně. Takže ovlivňují kosti a zuby.Ledviny živí také mozek.Spolu s játry ovlivňují vlasy,při šedivění jsou více postižené ledviny,při padání jsou to játra.

Doporučení - pijte dostatek minerální vody s obsahem sodíku.Omezte solení,živočišné bílkoviny,pití kávy.Obohaťte jídelníček ovocem,zeleninou s vyšším obsahem draslíku - banány, pomeranče,meruňky,brambory.

Z naší nabídky pro podporu a problémy v tomto období nabízíme produkty TTW 8.9, WBO 1.9, BCX 9.9, EPAM 24,Tobolky na ledviny,Joalis Deuron,Urino Help,ledvinné čaje bylinkářů Váni, Janči a Grešíka a na vnější podporu emulze Efffi.

Přejeme bezproblémový únor.
Ordinace a poradna MUDr Tomana


Meridián močového měchýře

05/02/2013

Tato dráha je nejdelší a nejkomplikovanější,leží na ní 67 akupresurních bodů.Dráha začíná u vnitřního koutku,pokračuje přes zátylek,zde se dělí na dvě souběžné dráhy,které jdou podle páteře až do hýžďové krajiny,kde se opět spojí a pokračují po zadní straně stehna a lýtka k zevnímu okraji nehtového lůžka malíku.

Šlachosvalový meridián močového měchýře souvisí s různými bolestivými stavy,funkčními poruchami svalstva a šlach v místech průběhu dráhy.S jejími poruchami můžeme mít problémy s nepohyblivostí malíčku nohy,bolesti na spodní straně paty,bolestivé stahy v zákolení, potíže se zvedáním paže v rameni.

Močový měchýř a močové cesty,včetně ledvin jsou nejvíce ohroženy právě v lednu a také únoru. Proto doporučuje dávat pozor na prochladnutí,hlavně nohou a zátylku,zvýšit pitný režim minimálně na 7-10 sklenic vody denně,do stravy zařadit vařený celer a petržel.Vhodné je pití brusinkové šťávy,která okyseluje moč a zabraňuje bakteriím se zachytit na sliznici měchýře.K okyselení moči přispívá i vitamín C v přiměřené dávce,což je preventivně 250mg
denně u dospělého člověka.Doplňujeme-li vitamín C ještě jinak v potravě,stačí 100mg,což je i dávka pro děti.

Fyzické projevy energetické nerovnováhy mohou být bolesti hlavy,šíje,bolesti a ztuhlost páteře,v oblasti zad,pasu a sedacích svalů,časté močení,některé formy artritidy a osteoporózy,šedivění a vypadávání vlasů,poruchy sluchu,astma. Zároveň s tím souvisí i psychické projevy depresivní stavy,neklid,hyperaktivita.

Meridiánová rozcvička močový měchýř - ledviny. Sedněte si a nohy natáhněte rovně před sebe,aby byly u sebe.Předkloňte se,vytáhněte z boků a vložte ruce mezi chodidla malíky nahoru,tzn.hřbety rukou k sobě.Pokud nedosáhnete až na chodidla,přidržte si kotníky nebo bérce,kam dosáhnete.Při výdechu vždy poklesněte mírně dolů,jako by jste se chtěli položit na nohy.2x při výdechu se dívejte mezi chodidla, při posledním třetím dejte hlavu dolů ke kolenům a protáhněte záda a šíji. Dýchejte pomalu,cvičte každý den,zabere to jen chvilku,a budete překvapeni účinkem.

Při nejasnostech či problémech se obraťte na naši ordinaci nebo poradnu. Zároveň vám nabízíme z našeho e-shopu produkty vhodné při uvedených potížích doporučované podle tibetské a čínské medicíny,EPAM 24,EPAM Tobolky na leviny,Joalis Deuron,Urino Help, TTW 8.9,WBO 1.9,BCX 9.9 a urologické čaje uznávaných bylinářů Váni,Janči a Grešíka.

Přejeme krásné zimní dny,
ordinace a poradna MUdr Tomana


Akupunktura, meridiány a reflexní zóny

05/02/2013

Základem všech aktivit v člověku i přírodě je energie.

Podle tradiční čínské medicíny tato energie proudí v lidském tělě po dvanácti základních drahách,které nazýváme meridiány.Energie postupně prochází všemi drahami,které sytí veškeré orgány a tělesné systémy.Její harmonický průtok je základem lidského zdraví. Akupunkturní body leží na těchto meridiánech.Každý meridián souvisí s určitými orgány a částmi těla.Nerovnováha nebo zablokování v drahách meridiánů způsobuje zdravotní problémy. Na našich stránkách vás budeme seznamovat s jednotlivými drahami a problémy,které se mohou vyskytnout při porušení průtoku v meridiánech.Zároveň vám nabízíme v naší ordinaci možnosti řešení těchto problémů,již vzniklých,nebo i preventivně.

Neméně důležitou roli mají reflexní zóny orgánů,které se nacházejí na periferiích těla. Nalezneme je především na rukou,nohou,uchu,ale také obličeji,zádech a břichu. Reflexní zóny lze ovlivňovat reflexní terapií,akupresurou - působení tlakem,většinou bříškem prstu ukazováčku, masážemi,a emulzemi Efffi.

Budeme vás seznamovat s jednotlivými postupy,naším cílem je,aby jste se cítili dobře.


Akupunktura - jedna z cest k uzdravení

05/02/2013

Údaje o účincích akupunktury:

Akupunktura byla a je používána jako jedna ze stěžejních léčebných metod značné části světa po dobu mnoha staletí.V Evropě patří mezi alternativní postupy,ke kterým se lidé uchylují většinou,až když metody běžné evropské medicíny nepřinášejí dostatečnou úlevu od potíží. I když není absolutně žádných pochyb o výsledcích současné evropské medicíny,někdy je omezenější účinnost u obtíží chronického charakteru.Naopak u některých potíží toho druhu
jsou metody tradiční čínské medicíny a akupunktury často přesvědčivější.Někteří oponenti tvrdí,že akupunktura působí jako placebo. Přesvědčivý léčebný efekt u malých dětí nebo ve veterinární medicíně svědčí o opaku. Akupunktura byla v minulém roce uznána Českou lékařskou komorou jako oficiální léčebná metoda,vhodná u určitých onemocněních,zejména bolestí,alergických projevů a některých autoimunních onemocněních.

Hlavním účelem akupunktury je uzdravit tělo a obnovit rovnováhu mezi fyzickými,emočními a duševními aspekty člověka.Copyright © 2009-2015, Webdesign: Jiří Honomichl